تاریخچه عطر

استخراج عطر در گذشته

کاظم یاوری نظر 0 2019/02/06

در روزگار ماقبل تاریخ قبایل انسانی که با انگیزه شکار گرد هم آمده بودند در کاوش های شان در طبیعت به مواد شگفت انگیزی برخوردند که این مواد رفته رفته استفاده های مختلفی در زندگی روزمره آنان پیدا کرد. استخراج عطر در گذشته

نیاکان ما در زمان های دور بر روی درختان و یا در لانه هایی بر روی زمین زندگی می کرده اند  این امر موجب قدر دانی ما از شاخه های سبزی است که مدت مدیدی آشیانه نیاکان ما بوده است.

محصولات متنوع حیوانی که غالبا محصولات جانبی حاصل از شکار حیوانات بودند برای تهیه پوشاک، پناهگاه، ابزار و همچنین خوراک به کار برده شدند.

در لوای این فعالیت ها بوهای مطبوع فروانی نیز کشف می شدند علاوه بر این جمع آوری علف، گیاهان و اجزای نباتات مختلف انسان را با مواد معطر آشنا کرد که این مواد توسط او به خوبی مورد استفاده قرار گرفتند.

تاریخچه پیدایش عطر و ادکلن

در هر قبیله به منظور حفظ فرهنگ و نژاد آن قبیله تعداد معدودی از افراد برگزیده  میشدند و احترام وعزت ویژه ای به آن ها اعطا می شد این ساحران یا پزشکان به تاثیرات دارویی و یا سمی طبیعت واقف بودند و با گذشت قرون متمادی دانش شفاهی آن ها گسترش می یافت.

همگام با گسترش دانش انسان،  صنعت گران و هنرمندان از مواد مختلف استفاده های جدید و متنوعی به عمل آوردند

سرانجام تجمع و تمرکز قبایل موجبات شکل گیری تمدن های بزرگ نیل در مصر و بین النهرین بین رودخانه های دجله و فرات در عراق امروزی، دره هوانگ هو در چین و تمدن ایندوس در موهن جو، دارووها راپا در 4000 تا 2000 سال قبل از میلاد  مسیح(ع)  را فراهم آورد .

نحوه ساخت عطر در گذشته

در میان این تمدن ها بود که دانش تولید شیشه و مواد معطر و الکل پدید آمد  شیشه از طریق ذوب سیلیکا که حدود شش درصد زمین را تشکیل میدهد  به همراه سدیم کربنات و کلسیم کربنات یا آهک که باقیمانده زندگی دریایی بر روی سطح زمین است ساخته شد.

استخراج عطر در گذشته

مردمان مصر و بین النهرین کشف کرده بودند هنگامی که  شن و خاکستر با هم حرارت داده شوند

ماده ای سخت و شکننده و شفاف تولید می شود افزودن آهک استحکام شیشه را بیشتر می کرد و ماندگاری بیشتری به آن می داد.

بنا براین از طریق سیلس، سدیم کربنات و کلسیم کربنات بستری برای گسترش و پیشرفت علم شیمی ایجاد شد که تا امروز نیز ادامه دارد.

چگونگی ساخت عطر در گذشته

اکثر میوه ها آلوده به میکروب هستند که این میکروب ها به سطح کرک دارآن ها می چسبد این میکروب ها در شرایط آب وهوایی مناسب موجب می شوند فرایند تخمیر به طور طبیعی انجام شود.

آب و هوای سر زمین بین النهرین کاملا مناسب چنین فرایندی بود در چین نیز در حدود یک هزار سال قبل از میلاد الکل مقطر تولید می شده است

با تولید اتانول یک ترکیب کلیدی دیگر برای ساخت عطر به دست آمد.

0 نظر

پاسخی بگذارید