انتخاب عطر برای نوروز 99

انتخاب عطر برای نوروز 99

بهار یاوری نظر 0 2020/01/01

انتخاب عطر یکی از دغذغه هایی است که بیشتر اوقات ذهن ما را مشغول می‌کند. اصولا برای انتخاب عطری مناسب سخت گیری می‌کنیم. ما  شما را با دیدگاهی نوین راجب عطر و اصول انتخاب آن آشنا خواهیم کرد. عطرها جزء محبوب ترین وسایل شخصی افراد به شمار می‌آیند. این مسئله را از تعداد زیاد برند عطر و ادکلن و کسب و کار پردرآمدشان می‌توان دریافت. شرکت های عطرسازی بزرگ برای اینکه عطر مورد نظر شما را تولید کنند ماه ها و گاهی سال ها  روی طراحی شیشه و فرمولاسیون عطر وقت می‌گذارند. اگر از این نکات صرف نظر کنیم بالاخره شما عطر محبوبتان را خریداری و مصرف می‌کنید؛ پس چند نکته بسیار مهم درباره‌ی خرید و انتخاب عطر برای نوروز 99 را مرور می‌کنیم.

خرید عطر و ادکلن برای عید 99

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در انتخاب عطر با تفکر و صبر پیش بروید. هنگام خرید عطر و ادکلن از عجله کردن پرهیز کنید و عطر را بادقت زیاد امتحان کنید. اهمیت این نکته در این است که عطرها در لحظات ابتدایی بوی واقعی خود را آشکار نمی‌کنند. باید عطر را روی پوست و محل نبض خود اسپری کنید تا نت های میانی اشکار شوند؛ در این زمان متوجه بوی واقعی عطرتان می شوید.

زمانی که به فروشگاه عطر می‌روید، مطمئنا عطرهای زیادی به شما پیشنهاد خواهد شد. اما نباید بیشتر از دو یا سه عطر را بو کنید زیرا رایحه ها با هم مخلوط می‌شود و نمی‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

عطرهای تند و گرم مناسب با فصول سرد سال

نکته مهم دیگر فصول مختلف سال هستند؛ که اگر در هر فصل از عطر مناسب همان فصل استفاده کنید مطمئن باشید که سود خواهید کرد. ما برای فصول سرد سال، عطرهای گرم، تند و ملایم را به شما پیشنهاد می‌کنیم، که در این فصول عطرها پایداری بیشتری خواهند داشت. اما می‌توانید  فصل بهار و تابستان از عطرهای تند و خنک استفاده کنید زیرا پخش بوی بالایی دارند.

برای اینکه از عطر خود عالی ترین نتیجه را کسب کنید لازم است پوستتان را تمیز بشوید. بعضی از پوست ها اثر و بوی عطر را به خوبی منعکس نمی‌کنند. عطرها روی پوست چرب واکنش بهتری نشان می دهند؛ بنابراین بهتر است اگر پوست خشکی دارید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید و سپس عطر را روی نبضتان اسپری کنید. عطر را باید قسمتی از پوست بدن که دارای نبض است اسپری کنید زیرا در این نقاط جریان عبوری خون زیاد است و باعث می شود تا بوی عطر بیشتر پخش شود. مچ دست، گردن، قفسه سینه و آرنج مناسب ترین نقاطی هستند که می توان عطر را روی آن اسپری کرد. در نظر گرفتن این نکته مهم باعث می‌شود ماندگاری عطر شما بیشتر شود و شما را از اسپری مجدد بی نیاز کند.

عطرهایی که شیشه و رنگ تیره‌ای دارند، معمولا دارای رایحه گرم و تندی می‌‍‌‌‌باشند و مناسب فصول سرد سال هستند. عطرهای خنک برعکس هستند یعنی هر چه شیشه‌ها رنگ روشن تری داشته باشند رایحه‌ی خنک تری دارند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه در میان اطرافیانتان متفاوت باشید یک نوع عطر را انتخاب کنید و هرگز آن را رها نکنید. این نکته به این معنی نیست که تنها از یک عطر استفاده کنید بلکه منظور این است که برای مکان ها و زمان های متفاوت عطر های خاصی انتخاب و ‌استفاده کنید. باید دقت کنید که هر عطر جدیدی خوب نیست با در نظر گرفتن این مسئله دیگر در برابر عطرهای جدید وسوسه نمی‌شوید. بهتر است عطر را با ظرافت و احتیاط استفاده کنید. بهترین نوع استفاده از عطر برای خانم ها اسپری کردن روی مچ دست، گردن، روسری و مانتو است.

 عطرهایی که در ترکیب خود رایحه مشک دارند بیشتر مورد پسند افراد هستند. از عطرهایی که تقریبا بوی غذا، وانیل و شکلات می‌دهند پرهیز کنید تا شما را به یاد غذای خاصی نیندازند. از عطرهای خاص استفاده کنید تا بوی مرموز آن شما را به مکان ها و افکاری خاص ببرد؛ این کار به شما و تمامی اطرافیانتان حس خوبی می‌دهد. هرگز چندین عطر را باهم مخلوط نکنید. اگر تصورمی‌کنید با در آمیختن چند عطر خاص و خوب رایحه‌ای استثنایی به دست می‌آورید اشتباه می‌کنید و این کار نتیجه خوبی ندارد . شرکت‌های عطرسازی برای ساخت عطر مراحل سخت و دشواری را پشت سر می‌گذارند و هر عطر مراحل متفاوت خود را دارند. در نتیجه مخلوط کردن عطرها هماهنگی نت ها را به هم می‌ریزد و باعث تضاد و اختلال می‌شود.

معرفی عطرهای ماندگار برای استفاده در نوروز

سوالی که بیشتر مردم مطرح می‌کنند این است که چرا عطرها ماندگار نیستند؟ گاهی شک میکنید که عطرتان تقلبی است. علت تغییر کیفیت عطر این است که گاهی شرکت های سازنده برای هزینه کمتر از اسانس ها و ترکیبات ارزان قیمت استفاده می‌کنند یا مواد مشابه را جایگزین می‌کنند. به طور مثال چوب سدر ویرجینیا در ادوتویلت مردانه بولگاری مدلAqva pour Homme ، ادوتویلت مردانه گوچی مدل Guilty Intenseو ادوتویلت داویدف مدلSilver Shadow را با چوب سدر معمولی ادوتویلت مردانه جورجیو آرمانی مدلArmani Eau de cadre  و با چوب هایی مانند رز وود برزیلی پرفیوم زنانه کلینیک مدل Aromatics Elixir  جایگزین می‌کنند.

 اما مسئله اسانس های حیوانی جدا است، این نوع اسانس به طور مستقیم از حیوان گرفته می‌شود. مشک در چند سال گذشته به دلیل انتقاد افراد و سازمان های حمایت از حیوانات، به صورت طبیعی و خالص مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

اگر از دید دیگری به ماندگاری عطر نگاه کنیم متوجه نکاتی می‌شویم. برای مثال اگر عطر گل رز بلغاری را در سال 2013 با 2014 مقایسه کنیم متوجه تفاوت جزئی خواهیم شد به همین دلیل شما بوی عطری که بخاطر سپردید را احساس نمی‌کنید. البته این امری اجتناب ناپذیر و قابل قبول است. به طور کلی ماندگاری عطرها بستگی به حالات مختلفی چون نوع و رنگ پوست، میزان چربی پوست، محیط و شرایط نگهداری عطر و… بستگی دارد. با توجه به تمامی این توضیحات اگر در انتخاب عطر دقت داشته باشید، استفاده از عطر برایتان با شور و شوق همراه است. موضوع انتخاب عطر انقدر مورد اهمیت است که از آن در آراماتوپی (عطر درمانی ) نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ با این جمله مطمئنا متوجه اهمیت فراوان  عطر و انتخاب آن شده‌‌اید.

    ‌‌‌‌

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید